FAQ – Tvorba webových stránek, webdesign a správa webu

FAQ - časté dotazy - Tvorba webových stránek - Webové stránky comkli.com

Tvorba webových stránek ve Vás jistě vyvolává několik otázek. Na ty nejčastější možná najdete odpověď přímo zde:

 

Vzhledem k mému pobytu v Chorvatsku, své služby nabízím výhradně dálkově, tedy online. Komunikuji s Vámi e-maily a telefonicky prostřednictvím aplikací umožňujících hovory zdarma (WhatsApp, Viber). 

Na základě Vámi zadaných požadavků vyhotovím předběžnou cenovou nabídku. Pokud tuto nabídku přijmete, požádám Vás o uhrazení 50% zálohy, předání potřebného materiálu (textový, audio-vizuální prvky) a přístupy k doméně, webhostingu (pokud již máte). Veškerá má práce na webových stránkách je Vám kdykoliv a snadno přístupná, jelikož ji provádím přímo na Vaší doméně či subdoméně. Díky tomuto ověřenému postupu můžete včas vznést své připomínky či mi sdělit Vaše další přání. Jakmile bude web 100 % dokončen, budete vyzváni k doplatku (rozdílu mezi finální kalkulací a uhrazené zálohy), po jehož úhradě dostanete veškeré přístupy do administrace webu.

*POZOR: Vyhněte se kopírování textového obsahu či obrázků z jiných webů. Za obrázky, texty a veškerý jiný dodaný materiál, který mi dodáte, nesete plnou odpovědnost.

Doba vytvoření webových stránek a grafických prací zakládá na mnoha faktorech. Proto trvám na detailní online / telefonické konzultaci, kdy Vám bude sdělen předběžný termín zpracování. Průměrná doba vyhotovení webových stránek na míru a grafických prací je 5-7 dnů.

Cena webových stránek a grafických prací se nedá jednotně stanovit. Proto trvám na detailní online / telefonické konzultaci, kdy Vám bude sdělena i předběžná cena. Ta se vyhodnocuje individuálně, na základě rozsahu prací a využitých služeb, časového plánu, náročnosti, přijetí návrhu, vzhledu a funkcích a konečného zpracování každé webové stránky či grafického prvku. Časové plány se snažím vždy dodržet.

Záleží mi na Vaší spokojenosti a raduji se z dobře odvedené a dlouhodobé spolupráce. Proto se vždy všech případů ujímám s individuálním přístupem a maximálním nasazením. Naše práce je i má vizitka.

Samozřejmě. Ke každému klientovi a nabídce přistupuji individuálně. Je tedy jen na Vás, jakých služeb hodláte využít. 

Každá webová stránka je spuštěna na nějaké doméně. Aby byly tyto procesy a funkce umožněny, musíme doménu někde ubytovat a dát jí prostor, na kterém bude vykonávat vše potřebné. K tomu slouží webhosting. Po individuální domluvě Vám mohu poskytnout subdoménu na některé z mých stávajících domén, ovšem, pro podnikání je vždy vhodnější vlastní doména. Stejné pravidlo platí i pro webhosting.

Vybranou doménu i webhosting Vám zaregistruji u poskytovatele Hostinger, s nímž mám dlouhodobé a výborné zkušenosti. Cena domény a webhostingu závisí na Vašich požadavcích, přičemž k nově zřízenému hostingu máte nárok na jednu doménu zdarma po dobu jejího vedení na jeden rok. Všechny registrační údaje jsou na Vás, ke svým registračním datům budete mít přístup. Pro registraci domény a webhostingu od Vás budu potřebovat aktuální email, telefon a adresu, případně i údaje firmy, pokud vyžadujete fakturu na firmu.

Samozřejmě. Bude-li to v mých možnostech, ráda se ujmu i takovýchto prací.

Jistě, pokud mi poskytnete potřebná oprávnění a přístupy k doméně, databázím a webhostingu Vaší domény / subdomény.

Vaše webové stránky jsou postavené na redakčním systému WordPress, který disponuje vstavěným panelem pro administraci a editaci Vašich stránek. Pokud to nezvládnete sami, můžeme se dohodnout na online zaškolení či další spolupráci formou správy webových stránek.

Jistě, na Vašich webových stránkách je možné provádět další úpravy a rozšíření o další funkce. Pokud to nezvládnete sami, můžete se na mě kdykoliv znovu obrátit.

Vzhledem k detailní a časté komunikaci, online dostupnosti webu k průběžnému náhledu mé práce a ke skutečnosti, že materiál na přizpůsobení konkrétního webu poskytujete sami, na reklamace, bohužel, nemůže být brán zřetel.

Nemusíte, ale cením si toho. Takový odkaz bývá umístěn nejčastěji ve spodní části webu (patičky / footer), případně v meta-datech webu.

 • Dle individuální dohody
 • Bankovní převod (s platbou do zahraničí – Chorvatsko)*
 • PayPal (s poplatky dle jejich podmínek)
 • WesternUnion (s poplatky dle jejich podmínek)

 


* Místo mého trvalého pobytu je Chorvastko (EU). Nabízí-li vaše banka SEPA platby, pak se převod uskuteční v evropské měně (EUR) bezplatně a do 24 hodin. Nemáte-li tuto možnost, nárokuje si vaše banka stanovený poplatek za převod platby do zahraničí dle jejího stávajícího ceníku.

 • Nemusí. Ctím právo svobodné vůle!

  Pokud si nepřejete být zařazeni do mých galerií prací, portfolia, sdíleni na sociálních sítích coby výsledný projekt mé práce, je však nezbytné mi tuto skutečnost nahlásit, a to nejpozději do termínu předání Vaší webové stránky. V opačném případě si vyhrazuji právo i tyto weby do svých seznamů, screenshotů a příspěvků zařadit.

  ALE! Jestliže si volbu pro zařazení kdykoliv rozmyslíte, kontaktujte mě. Vaši stránku mohu vyřadit / přiřadit na vyžádání. Dříve publikované a na internetu veřejnosti dostupné seznamy, screenshoty a příspěvky však zůstanou zachovány.

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK LEVNĚ & LIDSKY S COMKLI.COM

NENAŠLI JSTE, CO JSTE HLEDALI?

Ráda Vám zodpovím veškeré Vaše dotazy

* Odesláním formuláře potvrzujete, že jste osoba starší 18 let, dáváte svolení k využití uvedených kontaktů / údajů a přijímáte podmínky Soukromí (GDPR) a Obecné podmínky .

POTŘEBUJETE WEB? JSEM VÁM K DISPOZICI

Své služby nabízím výhradně dálkově, tedy online. Komunikuji s Vámi e-maily a telefonicky prostřednictvím aplikací umožňujících hovory zdarma
(WHATSAPP | VIBER).

telK dispozici bývám ve všední dny, a to od 10:00 hodin do 19:00 hodin.

 

JAKÉ TVOŘÍM WEBOVÉ STRÁNKY

::::::::::::

 • firemní webové vizitky a osobní prezentace
 • komunitní weby – blog, fórum
 • prodejní stránky – katalog, e-shop
 • inzerce, zpravodaj, magazín
 • weby pro online kurzy a školení

::::::::::::

Ve WordPress lze přizpůsobit a vytvořit téměř vše.

Tento systém s vlastní administrací a plně přístupnou správou obsahu nabízí editaci, které se pak můžete věnovat i sami, případně se můžeme dohodnout na další spolupráci. Na mou práci na webových stránkách ve WordPress může kdykoliv a kdokoliv navázat, neboť se dostane k veškerému obsahu.

VÍCE O WORDPRESS

NEŽ SI OBJEDNÁTE TVORBU WEBOVÝCH STRÁNEK

Aby byly vypracované webové stránky efektivní a splňovaly vysněné cíle, měli byste vědět, co od nich očekáváte. Stránky je zapotřebí pečlivě promyslet od samých základů a ještě předtím, než si objednáme jejich tvorbu. Mezi nejdůležitější faktory řadíme:

1- název domény a webhostingové služby

2- typ a charakter webových stránek

3- rozvržení webu, jeho styl, vzhled

4- požadované funkce webových stránek

5- obsah a grafické prvky stránek